Citrix

Geleneksel dağıtık uygulama yaygınlaştırma işlemi, artık çok karmaşık ve maliyetli bir hale gelmiştir. IT sürekli bir biçimde, güncel kalabilmek için, yüzlerce belki binlerce cihazın üzerinde çalışan yeni uygulama sürümlerinin güncellenmesi ve yamalanması ile mücadele etmektedir. Bu nedenle birçok kullanıcı cihazı doğru bir biçimde güncellenememektedir. Bu arada kullanıcı cihazları üzerinde barındırılan uygulamalar ve verinin güvenli olmamasından doğan çakışmalar oluşmakta ve bu da  cihazların yavaşlamasına ve hatta bazen crash olmasına yol açmaktadır. Bu durum üretkenliği azaltmakta ve maliyetli yardım merkezi çağrılarına yol açmaktadır.

Sonuç olarak, IT harcamaları sürekli artarken, verilen hizmet kalitesi düşmekte, yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sağlanamamakta ve iş beklentileri karşılanamamaktadır.Citrix XenAppCitrix XenApp, uygulamaları, veri merkezinde yöneterek, kullanıcılara, anında, herhangi bir yerden ve kullandıkları herhangi bir cihaza teslim edebilen, talep üzerine uygulama teslim etme çözümüdür. XenApp uygulama yönetim maliyetlerini %50’lere varan seviyelerde azaltarak, dağıtık kullanıcılara uygulama yaygınlaştırmada IT’nin çevikliğini arttırmakta ve aynı zamanda uygulama ve veri güvenliğini de geliştirmektedir.XenApp, yüksek çözünürlükte bir deneyim sağlayarak, IT’nin uygulamaları merkezi olarak yönetmesine imkan verir ve uygulamaları kullanıcılara çevrim içi ya da çevrim dışı kullanılmak üzere teslim etmeyi mümkün kılar.  %99.999 oranlarında uygulama erişilebilirliği sağlayarak, dünyada üretim ortamında 25 milyon uygulama ve 100 milyonun üzerinde kullanıcı ile kendisini ispatlamıştır.Ana ÖzelliklerUygulamaların kullanıcılara artık servis olarak sağlanmaya çalışıldığı ve Bulut Bilişimin öne çıktığı günümüzde XenApp, SaaS platformlarının gerektirdiği tüm anahtar özellikleri barındırmaktadır.

 

Self Servis Uygulamalar

XenApp, kullandıkları cihazın yetenekleri, kullanıcı hakları, ağ performansı ve güvenlik profiline göre, kullanıcılara uygulamaların teslimi için en optimal ve güvenli metodu otomatik olarak seçer. Uygulamalar kullanıcılara 7×24 erişilebilir ve tamamen kişiselleştirilebilir bir web ara yüzü üzerinden teslim edilir.

 

Herhangi Bir Yerde, Herhangi Bir Cihaz

XenApp, kullanıcılara, kullandıkları işletim sistemi ya da cihaz ne olursa olsun, kurumsal uygulamalarına ve verilerine anında ve güvenli erişim sağlar.

PC, Macintosh, ince istemciler ve hatta iPhone, Android gibi mobil cihazlar…

 

Yüksek Çözünürlüklü Kullanıcı Deneyimi

XenApp, her türlü ağ üzerinde yüksek performanslı ve yüksek çözünürlüklü deneyim sunar. XenApp HDX teknolojileri ile uç noktadaki cihazın yeteneklerine bakmaksızın, hızlı, gelişmiş grafik ve multimedya performansı sağlanır.

 

Güvenli

XenApp, merkezden teslim etme özelliğinden dolayı, kullanıcılara uygulama teslim etmek için en güvenli mimariyi sunar. Gerçek veri, veri merkezinde saklanırken, ağ üzerinden kullanıcı ekranına sadece mouse klikleri, klavye tuşları ve ekran görüntüleri gider.

 

Enterprise Sınıf Ölçeklenebilirlik

XenApp, 100.000’den fazla kullanıcı desteği, 1.000’li sunucu sayılarıyla ölçeklenebilirliği ve %99.999 erişilebilirlik zamanlarıyla kendini ispatlamıştır. Enterprise sınıfı temeli ve merkezi yönetim, otomasyon ve izleme araçları bir araya geldiğinde, kullanıcı ve iş ihtiyaçlarına anında cevap verebilme imkânı yaratır.